O kruhu

 

Proč Kruh?

 

Kdo jsem? Kdo jsem jako žena? Cítím sama sebe? Cítím svoje tělo? Svou sílu? Žiju v životě to, co mi svědčí?

 

Kruh nemá konec ani začátek a přece to, co vyjde z jednoho bodu se do nej zase vraci.... V kruhu není výsadní postavení, všichni jsou si rovni a propojeni ve své energii. 

 

Už od pradávna se ženy sdružovaly, aby spolu prožívaly své životy, sdílely a podporovaly se na své cestě s vědomím, že v celku je větší síla než jen součet jeho částí. Kruh nám poskytuje bezpečný prostor, kde se můžeme skrz otevření energii ostatních dostat blíž své vlastní podstatě, vyživit prameny duše, které v koloběhu každodenních povinností tak často vysychají.

 

Proč to vlastně děláme?

 

Protože když člověk na vlastní kůži pocítí účinky vědomého ženského propojení, chce znovu;-D

 

Mohu se nějak zapojit do organizace?
 

ANO. Naším cílem je vytvořit prostor, ve kterém se můžeme projevit všechny. Záměrem není vytvářet seminář, který si jedna lektorka odvede od začátku do konce, ale kruh propojených energií, do kterého můžeme každá přispět (samozřejmě, pokud bude sama chtít). Všechny máme různá nadání, talenty, věnujeme se rozličným věcem. Můžete tak přispívat buď aktivně tak, že třeba přímo nabídnete nějakou činnost, techniku, nebo i jen tím, že během kruhu vyjádříte, na co zrovna máte/nemáte chuť, co byste rády dělaly apod...Pokud ale máte chuť, je samozřejmě možné si užívat "jen" to, nechat se vést...;-)

 
 
Co se na našich kruzích děje?

 

Ani my samy vlastně dopředu přesně nevíme, co se bude dít. Kruh je živý fluidní organismus (konečně jako žena sama;-), to, co si člověk naplánuje, může být během 5 minut úplně jinak. Všichny účastnice kruhu jsou zároveň i tvůrkyněmi, takže se klidně může stát, že některá žena přinese téma, které najednou posune celý kruh někam, kam bychom ani samy nečekaly. Na kruzích využíváme techniky práce s tělem, hlasem a energií, tanec, Osho meditace, Tance univerzálního míru, masáže, výtvarné tvoření a vše další, co inspirace přinese.

 

Co když se bude dít něco, co necítím, čeho se nechci účastnit?

 

My všichni si tvoříme svou vlastní realitu, svůj prostor. Na kruhu NIC NENÍ POVINNÉ. Každý se zúčastňuje jen toho, čeho sám chce a je to správně přesně tak, jak to zrovna je. 

 

Proč naše akce stojí to, co stojí? 

 

Naším cílem není na kruhu vydělávat- těší nás a naplňuje vytvářet prostor pro společné sdílení a inspiraci. Účastnický příspěvek tak pokrývá víceméně náklady na prostor a organizaci. Konečnou výši příspěvku vždy určujete samy.

 

Mám malé dítě, které ještě kojím, ale přesto bych ráda přijela?
 

Kojení do ženského života patří. Rozhodnutí zda přijet či nepřijet s miminkem je pouze na Vás.

 

Chystáme i nějaké smíšené kruhy (muži, ženy)?

 

Ano, rádi bychom.

 

Měl by Váš muž/syn/otec/bratr/kamarád apod. zájem pobýt pro změnu v KRUHu MUŽŮ?

 

Spřátelené mužské kruhy se konají jen kousek od Újezda, v lese, pod širým nebem, většinou souběžně s naším kruhem. Tady nečekejte voňavé olejíčky, ale spíš bubny a potní chýši-muži to holt mají jinak a je to krása;-) Pro informace o mužském kruhu kontaktujte Matěje Koukla (matakoukl@centrum.cz) nebo Ondru Vaňka (kenav3@seznam.cz).

Vyhledávání

Kontakt

Ing. Zuzana Michálková, Ph.D. 776 076 569